Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Herb PwP - uwagi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w symbolice - Ruchu Społecznego "Polska w Potrzebie" zauważyłem Herb z czasów Powstania Styczniowego, który oznacza wg heraldyki: Polska (Orzeł Biały), Litwa (Pogoń) i Ukraina (Michał Archanioł).

moim zdaniem to co najmniej przesada lub nawet megalomania - wszak Szlachta walcząca o Polskość w prowincjach I RP mogłaby dzisiaj zostać poczytywana zarówno na Białorusi jak i na Liwie oraz Ukrainie jako okupanci.

- ergo - może wystarczy sam Orzeł z Mieczem i Krzyżem. np. taki:

albo któryś z poniższych:

zaznaczam, że niniejsza notatka nie jest wyrazem sprzeciwu wobec "Szeremietowego Ruchu", lecz przedstawianą w dobrej wierze krytyką symboliki wykorzystywanej przez PwP.

KOMENTARZE

 • @autor
  idąc tropem myśli autora, czy na terenach utraconych przez Rzeczpospolitą w wyniku zdrady aliantów i rodzimych sprzedawczyków we Lwowie również mielibyśmy się czuć jak okupanci? w Grodnie również?
 • @SZUKAM
  //mielibyśmy się czuć jak okupanci?// - sorki, ale nigdzie nie pada z mojej strony wskazówka, jak MY mielibyśmy się czuć...

  ps.
  czy SZUKAM planuje jakąś inwazję na wschód, skoro popiera zawłaszczanie symboli państw suwerennych z punktu widzenia III RP ?!?
 • @sosenkowski
  trochę prowokacyjne pytanie. Inwazji nie planuję. Ani teraz ani w przyszłości. Z punktu widzenia Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na kolejną cyfrę, szanując więc i uznając ciągłość państwowości od momentu jej zaistnienia uważam, że herby Litwy i Rusi (Ukrainy) mają wszelkie prawo występować na jednej tarczy.
  Nie jest to herb Państwa Polskiego, więc niczyjej państwowości sobie nie przywłaszcza. Jest to herb idei, która pokazała w historii, że ma wszelkie racje bytu. Z państw nie najmocniejszych ta idea stworzyła osobowość potężną w ówczesnej Europie jeżeli nie na świecie. Ponadto królem Polski był Litwin - kolejny przyczynek pozwalający odwoływać się do wspólnej idei. Herb Rusi .. tu jest dla mnie zaproszeniem, bo jak wiemy idea Rzeczypospolitej Trojga Narodów nie zdążyła się urzeczywistnić. Co nie znaczy, że jest skazana w przyszłości na porażkę. Myślę, że wręcz przeciwnie.
  Odrzućmy tylko stereotyp. Taka unia nie musi kojarzyć się z plakatami propagandowymi Rosji Sovieckiej z 1939 roku.
 • @autor
  Symbolika Powstania Styczniowego (przegranego) jest co najmniej chybiona, żeby nie powiedzieć więcej.
  Brać za symbol coś co skończyło się klęską :-|
 • Tego się boję
  Jeden megaloman już jest / niejaki Bolek/ czyżby zanosiło się na drugiego ???? Bardzo się boję tej symboliki co się czai za nią??
 • @Lancelot
  Zimno patrząc na symbolikę. Mamy herb Państwa Polskiego i ... co ...? Czy rządzący są postawą bliżsi Piłsudskiemu czy Bierutowi? W ten sposób jesteśmy zanegować prawie wszystko co w naszej historii nas łączyło czy łączy.
 • @SZUKAM
  jeśli to wstęp do Unii Słowiańskiej w ramach Dziedzictwa Łacińskiego - to Chwalić Boga.
  trzeba będzie tylko po drodze do sukcesu wybronić się przed turańskimi watażkami Moskwy i bezpaństwowymi najemnikami Wielkiej Lichwy - ergo - będzie ciężko ...
 • @Lancelot
  tylko, że ja nie widzę związku pomiędzy Bolkiem, a PwP i jego Herbem ;)))

  no chyba że wpadamy w paranoję, to ja też piłem wódkę z pułkownikiem WSW i należy mnie rozstrzelać :(((
 • @sosenkowski
  Co nosił i nosi "Bolek" w klapie??? Symbol?
  Co gada bez przerwy Michnik ???? Jaki to on był żelazny opozycjonista i dlatego wszystko wie lepiej i wszystko mu można, a co siuę za tym kryło?? Wymienić? Chyba nie trzeba sami wiemy.
  Boję się tych fotografii na tle symboli narodowych, tych Rejtanów, co to rwą szaty a po dojściu do władzy okazuje się kim są naprawdę. Tych haseł Bóg, Honor i Ojczyzna na szablach pokazywanych specjalnie dla PRu. Tych Matek Boskich w klapach i na sztandarach, bo w jednej ręce niosą sztandar w drugiej schowanej za plecami nóz aby go wbić w plecy społeczeństwu przy nadarzającej się okazji. Wiesz dlaczego wierzę w Kaczyńskich choć jeszcze rok temu było inaczej: http://blogmedia24.pl/node/25690.
  Pokazali i kontynuuje to JK, że potrafią zginąć za ojczyznę i ich deklaracje nie są pustym dźwiękiem i czczymi obietnicami uwiarygodnił to zamach w Smoleńsku. Czy to je st paranoja??? A wódki z oficerami WSW napewno więcej wypiłem od ciebie. Pzdr
 • @Lancelot
  to fakt - nadużyto Naszych Symboli, ale to nadal Nasze Symbole, a bolek jest ich.

  a Kaczyński wpląta nas w wojnę z Iranem i ściągnie na łeb przynajmniej pół miliona agresywnych mniejszości w dodatku świetnie wytrenowanych w pacyfikacji tubylców :(((
 • @Mariovan
  Spokojnie.
 • @SZUKAM
  Czyli praktycznie jak nie ma ustawy o ochronie symboli narodowych to każdy ma prawo sobie d... flagą narodową wytrzeć i w kupę wojewódzką ją wstawić????? Znaj proporcjum mocium panie. Pzdr
 • @Lancelot
  To nie do mnie.
 • @carcajou
  Faktycznie sorry widocznie ręka mi się "omskła" Pzdr
 • @sosenkowski
  "...a Kaczyński wpląta nas w wojnę z Iranem..... "

  A to z powodu.....??????????? ;) Pzdr
 • @Lancelot
  a Kaczyński wpląta nas w wojnę z Iranem z powodu źle pojętych powinności sojuszniczych i nadgorliwości wobec pewnych "wybranych" nacji, którą od setek lat ratujemy z opresji nadstawiając karków ;)))
 • @Nathanel
  w zasadzie mamy uszanować prawo do samostanowienia obecnych mieszkańców prowincji symbolizowanych niegdyś przez Archanioła i Pogoń.

  a symbol, który sobie "wydłubałem" w Corelu proszę śmiało wykorzystać pro publico bono, choć dla celów oficjalnych należałoby go jeszcze "doszlifować" ;)))
 • @sosenkowski
  Masz pan na myśli to co ja wiem a pan rozumiesz??? ,) Pzdr
 • @Lancelot
  mam nadzieję, że rozumiem choć trochę, aczkolwiek z racji znajomości historii oraz wyznania mogę być tendencyjny ;)))
 • Witam
  właśnie takie pytanie zadałem na swoim blogu o godzinę wcześniej

  Unia hadziacka czyli unia pomiędzy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a kozackim wojskiem (Zaporożcy), tak po prawdzie nigdy nie weszła w życie
  użycie herbu jest nieporozumieniem i lepiej się z niego wycofać
  może jak się prześpię, to wpadnę na coś, co moim zdaniem będzie bardziej adekwatne
  najlepiej byłoby nie odwoływać się do herbów, "kotwic", ale samemu coś wymyślić
  coś oryginalnego, własnego
 • @gallux
  Tradycję trzeba obudować nowocześnie.
 • @gallux
  też staram się to wdrożyć i od miesięcy proponuję symbol starych dobrych TRZECH CNÓT Powstańców Styczniowych:
  http://s3.ifotos.pl/img/fides-spe_hwwhwqx.png
  ale żadna organizacja nie jest zainteresowana podtrzymaniem tej zacnej tradycji :(((
 • @carcajou
  ech ta nowoczesność... może "fura, skóra i komóra" ???
  http://s2.ifotos.pl/img/fura_hwwhshn.png

  ;)))
 • @sosenkowski
  Kolorki jak na gej parade :)
 • @carcajou
  ciekawe co powiesz na mundur Weterana Powstania Styczniowego:
  http://www.muzeumwp.pl/dictionary/mundur-weterana-powstania-styczniowego,97,duzy.JPG
  ;)))
 • @sosenkowski
  Ładny, ale herb oryginalny ładniejszy - trzeba to tylko dobrze sprzedać. Widzisz w jakim kraju żyją Polacy? Muszą sprzedawać to kim są u siebie i się przebijać niczym na froncie. A może my już nie u siebie i już nie my?
 • @carcajou
  to oczywiste że jesteśmy inni niż w 1863 roku - teraz mentalny sowietyzm wydaje się większości wyhodowanych w PRLu tubylców czymś normalnym po fizjiologicznym stresie rewolucji bolszewickiej.

  niestety większość Polskiej Szlachty Katolickiej przepadła wraz z majątkami pod okupacją sowiecką w latach 1939-1956 i teraz te 10% populacji, które niegdyś budowało kolejne Rzeczypospolite zostało zastąpione przez 10% populacji tych, którzy budują internacjonalne sowiety oraz mają praktycznie nieograniczone zasilanie środkami Wielkiej Lichwy :(((

  sytuacja jest nie do rekonstrukcji, ale nie powinno nas to zrażać - nawet "wykształciuchy" mogą się jeszcze choć częściowo nawrócić, wszak bez powodu sowiecki system, by tak nie wierzgał ;)))
 • @sosenkowski
  "sytuacja jest nie do rekonstrukcji, ale nie powinno nas to zrażać - nawet "wykształciuchy" mogą się jeszcze choć częściowo nawrócić, wszak bez powodu sowiecki system, by tak nie wierzgał ;)))"

  Właśnie. Nawet oni są "niebezpieczni", bo są Polakami.
 • @sosenkowski
  A spróbuj żywcem wyciąć orła z tego godła i doprawić mu koronę też z tego godła bez własnych żadnych wzorów. O to mi chodziło dokładnie, to byłoby najlepsze logo ruchu, ale już po wyborach raczej.... zatem czy skończymy jako OLW-PwP jako Powstańcy Styczniowi? Oby nie.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej