Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Uwaga na tezy Kuronia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jacek Kuroń "TEZY O WYJŚCIU Z SYTUACJI BEZ WYJŚCIA" napisał, gdy aszkeNAZIole stracili kontrolę nad ZSRR. Zawierały szkic strategii wojny na czele proletariatu z aparatem opresji, który sami tworzyli od dekad.

Jacek Kuroń, Tezy o wyjściu z sytuacji bez wyjścia, „Aneks” 27, 1982

Dostrzegając regularną analogię, występującą gdy aszkeNAZIole tracą władzę w Polsce, stwierdziłem jednak poważne różnice - "obrońcy demokracji" nie walczą już o poporawę systuacji gospodarczej rozumianej jako wzrost produkcji. Tak było kiedyś:

1. Gospodarka jaka jest, każdy widzi. Jeśli wierzyć, tę wojenną awanturę wywołano - jak zapewniają jej sprawcy - dla ratowania gospodarki, to operacja się udała, ale pacjent umarł. Według oficjalnie opublikowanego raportu GUS w styczniu - pierwszym spokojnym miesiącu naszej wojny - produkcja sprzedana spadła o 13,6% w porównaniu ze strajkowym styczniem ubiegłego roku (6 wymuszonych wolnych sobót) i o 17.5% z wojenym grudniem. Jeśli tak dalej pójdzie, to za pięć miesięcy osiągniemy wynik ujemny. Następne raporty GUS mo na łatwo poprawić, czy uda się to samo osiągnąć w produkcji — powstrzymać jej agonię?

Teraz "une" walczą o wiele innych rzeczy np. odpartyjnienie sądów, gdy rządzi partia która może być im nieprzychylna; postulują coraz większe wymieszanie nacji, aby łatwiej dzielić i rządzić dzięki zdominowaniu infrastruktury "internacjonalnych arbitrów"; wzmacniają w Europie władzę ponadnarodowego związku rad wołając: "więcej Europy w Europie", ale nie o walczą już o gospodarkę pod kątem wzrostu produkcji i poprawy losu robotników, gdyż nie są już beneficjentem tzw. "robotniczych organizacji". Dopóki żyli z niewolniczej pracy milionów Słowian (w tym Węgrów:) i było to ich jedyne źródło utrzymania to walczyli o wolność i demokrację, poprawę doli robotnika, wrost wydajności produkcji, głosząc tezy niczym Kuroń:

"2. Społeczeństwo jest w stanie wojny. Ci, co wojnę tę proklamowali, nie ukrywają specjalnie, e prowadzą ją przeciwko społeczeństwu. Dzięki nadzwyczajnej samodyscyplinie społecznej Polaków uniknęliśmy dotąd krwawych starć na wielką skalę. Mamy za to klasyczną okupację z cenzurą korespondencji, godziną policyjną, masowymi obławami, rewizjami, aresztowaniami, wyrokami sądów wojskowych, zbiorową odpowiedzialnością itp. Przemoc, pogró ki i rozpaczliwe apele o spokój to jedyny język, jakim rozmawia władza ze społeczeństwem. Co osiąga i co może osiągnąć? Rozpacz i nienawiść u wszystkich, strach i uległość u jednych, determinację i wolę walki u drugich."

Teraz ewidentnie olali robotników i zdobycze socjalne, gdy stłamszone i pokonane przez SSowiecki terroryzm globalne korporacje zgodziły się oddać im w ramach NWO większość "rządów nad duszami" tj. media i organizacje pozarządowe. Teraz bronią tylko globalizmu i jego interesów, ale obłuda i marksistowskie metody są te same. Przypominam - w kontekście tego samego ww. opracowania - najbardziej rażące dla Polaków kłamstwa Jacka Kuronia:

"Zabory nie niszczą tkanki życia społeczno-gospodarczego. Okupacja niszczy. Odwoływanie się do pierwszych lat po II wojnie światowej jest nieuprawnione. Wówczas komuniści głosili i częściowo realizowali program całej polskiej demokracji, z PSL włącznie. Odbudowywano kraj i zagospodarowywano Ziemie Odzyskane. Dlatego mimo istnienia zbrojnego podziemia w kraju nie było stanu wojennego, a przeciwnie - znaczne swobody demokratyczne. Przykład Węgier po 1956 r. jest złowieszczy. Tam było po wielkim upuście krwi, a ci, którzy organizowali życie społeczne, nie byli jego sprawcami."

Rażąca niesprawiedliwość tego bełkotu wobec prześladowanych od dekad Polaków jest ewidentna i w zasadzie neguje całą walkę aszkeNAZIoli o powszechną wolność i demokrację, gdyż najwyraźniej nigdy tej przewrotnej wspólnocie o jakieś "powszechne dobro" nie chodziło. Chodziło o wyraźny szantaż pt. "albo wracamy do władzy, albo podpalimy Polskę rękami wkurzonych i naiwnych Polaków"

PS.

We wrześniu 1982 roku opozycjonistę oskarżono go o próbę obalenia ustroju i podjęto decyzję o zamianie internowania na areszt. W konsekwencji przeniesiono go do więzienia mokotowskiego. W lipcu 1984 roku stanął przed Sądem Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Na ławie oskarżonych obok niego zasiedli Adam Michnik, Zbigniew Romaszewski i Henryk Wujec. Toczący się proces został przerwany ogłoszeniem przez władze amnestii z okazji 40-lecia PRL.

Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-31-marca-1982-r-tezy-o-wyjsciu-z-sytuacji-bez-wyjscia-jacka-,nId,2374725

KOMENTARZE

 • Dobrze dobrane cytaty, ale uzupełnijmy
  .
  Wkład Watykanu, JPII i Episkopatu PRL w budowę IIIŻydo-RP
  ____________________________________

  Materiały IPN, Warszawa, 1988.09.07

  TAJNE

  I. Materiały IPN BU 0449/9 t.6, s.1-3

  Dotyczy: watykańskich ocen perspektyw normalizacji stosunków PRL – Stolica Apostolska

  1. Mimo oficjalnych zapewnień wyższych urzędników Kurii rzymskiej o chęci Stolicy Apostolskiej jak najszybszego nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską, JPII oraz Episkopat Polski nie odstąpili od warunków wstępnych, od spełnienia których uzależniają finalizacje porozumień. (…) Jednocześnie JPII przedstawił kolejne postulaty, od realizacji których uzależnia normalizację stosunków:|

  – delegalizacja „Solidarności” jako związku zawodowego (…)

  2. Realizacja koncepcji watykańskich służyć ma koncepcji „okrągłego stołu”, do której JPII i Kościół odnoszą się z pełną aprobatą.

  Dyrektor
  Gen.bryg. Zdzisław Carewicz
  ________________________________

  Warto sobie przypomnieć, kto użyczał pomieszczeń dla strajkujących, manifestujących, "głodujących" żydowskich decydentów - kto? - Kościół.
  ________________________________

  W 1972r. papież Paweł VI bullą „Episcoporum Poloniae Coetus” (spotkanie polskich biskupów) w dnia 28 czerwca utworzył nowe diecezje na polskich Ziemiach Odzyskanych, a - co za tym idzie - uznał wreszcie, 27 lat po wojnie (!) (wcześniej, w 1970r. uczynił to RFN), polska granicę zachodnią”.

  Paweł Petryka, Polska Ludowa-prawdy niechciane, s.60-61, Kraków-Włocławek 2015
  __________________________________

  Pierwszy podłożył bombę pod granicę Na Odrze i Nysie żydo-katolicki Kościół w 1965r. swoim sławetnym listem do biskupów niemieckich „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”.

  Żydo-katolicki Kościół wybaczał tym, którzy realizowali Generalplan Ost (Plan Likwidacji Słowian). ZSRR (Rosji) nie wybaczył nigdy mimo, że to jej żołnierze uniemożliwili realizację tego planu.

  Dzięki Kościołowi i żydowskiej V kolumnie uniezależniliśmy się od ZSRR(Rosji) i obaliliśmy PRL, zintegrowaliśmy się z Zachodem - kosztowało nas to utratę przemysłu, handlu, banków, 10,5 mln miejsc pracy, 800 tys. gospodarstw rolnych, powstanie obszarów nędzy, bezrobocia, itd.
  __________________________________

  Tego zdjęcia objaśniać nie ma już potrzeby

  http://racjapolskiejlewicy.pl/wp-content/uploads/2015/12/Jan-Pawe%C5%82-II-Spotkanie.jpg
  ___________________________________

  Kochajmy żydo-katolicki Kościół i żydo-katolicką religię, który zawsze bronił interesów Polski i Polaków. - mam nadzieję, że ta ironia jest zrozumiała.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej