Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
314 postów 2623 komentarze

Krtek... a špatná unie

sosenkowski - Katolik Narodowiec - neofita samoistny

Rzeczpospolita zadrugistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przy próbach polemiki z Rzeczpospolitym, zaleca się poznanie podstaw jego docelowego ustroju. W tym celu przedstawiam zainteresowanym krótką specyfikację parametrów definiujących ideał Stachniuka.

Może brak mi wprawy ale stwierdzam po analizie, że trudno znaleźć wymierne konkrety nt. samej istoty zadrugizmu, gdyż jego autor skupił się głównie na potępianiu i podkreślaniu wad u innych, a zwłaszcza u Katolików. Swoje zalety opisuje raczej mgliście :/


Dobro wg. zadrugistów:

"Kultura" czyli historyczny proces uprawy człowieka tak, aby zwiększała się jego moc sprawcza i panowanie nadnaturą. Stachniuk jest przeciwny „utylitarystycznemu” traktowaniu roli kultury tzn. takiemu, w którym pomijano główny sens i cel kultury na rzecz jej użyteczności. Twierdził, że nie wyjaśnia ono tak naprawdę istoty kultury i w zbyt wąski sposób traktuje problem „istnienia”.

... i tyle

 

Zło wg zadrugistów:

Termin "wspakultura" jest równoznaczna z ustaniem bądź cofnięciem się w rozwoju procesu kulturowego wg. teoretyków zadrugizmu. Wspakultura składa się z sześciu "kikutów" tj. wadliwych wg. Stachniuka cech niszczących "kulturę":

kikuty biologii ludzkiej:
 • Personalizm (osobniactwo) – stawianie interesów jednostki ponad wspólnotę, do której należy;
 • Wszechmiłość – solidarność ze wszystkim, co żyje, kochanie wszystkich oznaczające wszak nieważność czegokolwiek;
kikuty woli tworzycielskiej:
 • Moralizm – jałowe doskonalenie się wewnętrzne, skutkujące obojętnością na świat zewnętrzny;
 • Spirytualizm – umieszczenie celu człowieka w zaświatach;
kikuty woli instrumentalnej:
 • Nihilizm – negacja świata kultury;
 • Hedonizm – dążenie wyłącznie do szczęścia osobistego. Można wiec odczytać dzieje różnych cywilizacji ludzkich jako zmagania się kultury z wspakulturą.

więcej można znaleźć w oficjalnych źródłach:

http://toporzel.republika.pl/teksty/wacyk1.html

multikulturalnych portalach:

http://eryda.eu/wp-content/uploads/2016/07/bielawski-kulturalizm-stachniuka.pdf

lub w wydawnictwach KUL:

https://www.kul.pl/files/57/wydzial/prace_licencjackie/kaczuga_krzysztof_praca_lic.pdf

+ + +

Zwracam uwagą na występujące w bardziej szczegółowych opracowaniach negacje indywidualizmu i ewidentny kolektywizm, który miałoby się osiągnąć poprzez rewolucję w każdym aspekcie życia społecznego. Rzeczpospolita w wyniku takich rewolucji stałaby się czymś na kształt religijno-przemysłowej korporacji jednakowo spolaryzowanych mentalnie wyrobników. Niestety Stachniuk niewiele pisze o formach rządów, ale z pewnością w wyniku jego rewolucji narodziłby się totalitaryzm, który miałby minąć zapewne, gdy wszyscy będą myśleć jednakowo... czyli nigdy ;)

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA POLSKI

  Dekomunizcja i co dalej?

  PiS wycofał się z planu niszczenia branży futrzarskiej, więc jest jeszcze nadzieja dla tej partii, pomimo nadreprezentacji aszkeNAZIstowskiej. Ale co zrobi komuna bez wpływu w sądach, czy spadkobiercy nazioli strzelających Polakom w tył głowy wyjadą? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Znowu za wolnośc "naszą" i waszą?!?

  Dość permanentnej konsumpcji Polskich Podatków i Polskiej Witalności przez ciągle tą samą wspólnotę obłudników, która niezależnie od wyborów prowadzi tą samą ojro-sowiecką politykę, podtrzymując obowiązujący nad Wisłą aszkeNAZIzm. czytaj więcej

 • GOSPODARKA

  Kolejna niemiecka partia faszystowska

  Oprócz ostentacyjnego podkreślania przyjaźni polsko-niemieckiej, PiS ustawą o likwidacji PRYWATNEJ branży futrzarskiej potwierdził kontynuację tradycji UW i PO... Nie ma już wątpliwości, że ster władzy nadal dzierżą pangermańscy-faszyści :( czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej